Orth úr a ZF Foxconn Chassis Modules folyamatirányítási vezetőjeként felügyeli a globális folyamatirányítást, az IT-projektportfóliókat és a kockázatkezelést egy összetett, nemzetközi, multikulturális, több egységből álló szervezeten belül. A működési hatékonyság terén szerzett szakértelmét a nagyszabású kezdeményezések koordinálásának képessége emeli ki. Sikeresen bevezetett egy „Best Practice” folyamatportfóliót a világ 20 országának 26 gyártóüzemében.
Orth úr, aki korábban a DIEHL Aviation Hungary informatikai vezetője volt, a COVID-19 válság idején sikeresen vezetett egy olyan informatikai csapatot, amely két telephelyen több mint 900 alkalmazottat támogatott. Kulcsfontosságú szerepet játszott az üzletmenet folytonosságának fenntartásában és a vállalat helyszíni munkakultúráról a hibrid munkamodellre való átállásában. Emellett integrált irányítási rendszereket (ISMS/IMS) vezetett be a kockázatkezelési protokolloknak és a GDPR-előírásoknak való szigorú megfelelés biztosítása érdekében az Európai Union Légügyi Hatóság (EASA) által tanúsított légiközlekedési ágazatban.
A Miba Sintermetall GmbH-nál karrierje első éveiben olyan fejlett rendszereket fejlesztett ki, amelyek elősegítették az együttműködő digitális megoldásokat, javítva a folyamatintegrációt és a döntéshozataltámogatást. A Miba alkatrészfejlesztési folyamatát analóg környezetből teljesen digitális környezetbe alakította át, biztosítva a fejlesztés és az iparosítás kollektív sikerét. Egyedi megoldása jelentősen növelte a termelékenységet és javította a dokumentáció integritását a mérnöki részlegen belül.
Különböző szerepeket játszva, mint a projektirányítás tagja vagy a projektcsapat tagja, mindig a feladatok elvégzésére törekszik, miközben biztosítja a szervezet projektkeretének való megfelelést. Orth úr projektportfóliója a műszaki végrehajtástól a stratégiai vezetésig tartó változatos fejlődést mutatja be. ISO 21500:2021 tanúsítvánnyal rendelkező megvalósítási szakemberként számos szervezet projektportfólió-folyamatát tudta fejleszteni, és ezáltal rendkívül produktívvá tenni, miközben biztosította a szükséges dokumentáció meglétét. A vízeséses és agilis módszertant egyaránt ötvöző projektkezelési folyamatok létrehozásával olyan szakasz-kapu (Stage-Gate) folyamatot hozott létre, amely segített a vállalkozóknak javítani a projektcélok elérési arányát.
A nemzetközi szabványok bevezetése a multikulturális csapatokba elősegítette a közös nyelvet és az egységes definíciókat, ami kevesebb félreértéshez és jobb csapatszellemhez vezetett. Jártas a kezdeményezések motiválásában és ösztönzésében, hogy a kitűzött célokat időben és a költségvetésen belül teljesítsék.
A „Lignum Europa Kft.” faipari vállalatnál kulcsszerepet játszott a cég kezdeményezéseinek kialakításában és korszerűsítésében. Hozzájárulása különösen jelentős volt a Miba Knowledge Base / Produkttechnik DB projekt során, ahol a digitális átállás a kutatás-fejlesztési részlegnél (K+F) irányította. Ebben a minőségbiztosítási támogatást hajtott végre, biztosítva, hogy a projekt megfeleljen a magas színvonalú szabványoknak. Hatékonyan használta a különböző technológiákat, köztük a Microsoft SQL Servert az adatbázis-kezeléshez és a VB.NET-et az alkalmazásfejlesztéshez, a működési hatékonyság növelése és a szervezeten belüli innováció ösztönzése érdekében. Szakértelmével és vezetői képességével nagyban hozzájárult a vállalat céljainak eléréséhez és a folyamatos fejlesztés kultúrájának előmozdításához.
A Corvus Aircraft Kft-nél döntő szerepet játszott a kompozit LSA repülőgépek gyártásának felügyeletében. A dokumentációs gyakorlatok javítására és a munkafolyamatok racionalizálására összpontosító munkája jelentősen javította a gyártási környezet hatékonyságát. Emellett a Gourmet GmbH-nál töltött szolgálati ideje alatt közreműködött az „Essen Auf Räder” projektben, ahol a fejlett ERP-rendszerek integrálásával sikeresen átalakította az idős és fogyatékkal élő fogyasztók rendelési folyamatát. Ez a kezdeményezés digitalizálta a munkafolyamatokat és optimalizálta az általános működési hatékonyságot, megmutatva az üzleti folyamatok modernizálásában szerzett szakértelmét.
A közelmúltban megvalósult projektek, mint például a „Tiber” ZF Foxconn kiválása és a „CYpress” kezdeményezés, amelynek célja egy önálló informatikai keretrendszer létrehozása a ZF Foxconn számára, a globális szervezet egészére kiterjedő üzleti átalakítási erőfeszítésekben betöltött kivételes vezető szerepét mutatják. Az IT-alkalmazások alapos értékelése és optimalizálása érdekében bevezette a „T-Skirt Size” módszertant, bemutatva a folyamatok javítására és a szervezet önellátó IT-üzemeltetés irányába történő átalakítására vonatkozó stratégiai elképzeléseit. Továbbá hozzájárulása kiterjed a szabályozási megfelelés biztosításához és a különböző szakterületek digitalizációs erőfeszítéseinek ösztönzéséhez, a kritikus kihívások kezeléséhez és a technológiai fejlődés előmozdításához az alul ellátott részlegeknél.
Orth úr figyelemre méltó módon járult hozzá az iparághoz, különösen az oktatás területén. A Debreceni Egyetemen olyan innovatív tanterveket dolgozott ki, mint például az „Office 4.0”, amely felkészíti a hallgatókat a digitális technológia gyorsan változó környezetére. Kiterjedt munkásságának részét képezik a digitális átalakulásra és a kockázatkezelésre összpontosító, éleslátó publikációk is, amelyekben megkérdőjelezi a hagyományos bölcsességet és új gondolkodásmódra ösztönöz.
Az üzletmenet-folytonossági tervezéssel kapcsolatos munkájában Orth úr a hagyományos módszertanok határait feszegeti. Cikksorozatot írt, amely kifejezetten a NIS2 és a DORA szabályozás által érintett szervezeteknek szól, és olyan stratégiákat tár fel, amelyek túlmutatnak a szokásos eszközvédelmi protokollokon. A gyakorlatiasság és a humor egyedülálló keverékével a katasztrófa előtti forgatókönyveket vizsgálja, és olyan elgondolkodtató kérdéseket tesz fel, mint például, hogy hány tekercs vécépapírra lehet szükség, és milyen táplálékkal lehetne a legjobban támogatni az IT-adminisztrátorokat egy teljes helyszíni helyreállítási folyamat során. Könnyed megközelítése emlékeztetőiül szolgál arra, hogy az élet látszólag triviális aspektusai is jelentős kihívásokká válhatnak a válságok során, amint arra sokan ráébredtek a COVID-19 világjárvány idején.
Emellett Orth úr, mint képzett tengeri kapitány, értékes készségekkel ruházza fel a kihívást jelentő körülmények között való navigáláshoz. Megérti a nehéz időkre való tervezés fortélyait, amikor a tipikus ellátási láncok hetekre megszakadhatnak. Ezzel a tudással felvértezve felkészült arra, hogy csapatát végig vezesse a informatikai rendszerének helyreállításának összetett feladatán, mindezt külső támogatás nélkül. Sokrétű szakértelme miatt mind az oktatási, mind a válságkezelési környezetben létfontosságú érték.